Znani pochowani

Lech Antoszewski

 

(1911 - 1940)

 

Porucznik, zamordowany w Katyniu.


Ks. Leopold Belina Grodzki

 

(1820 - 1903)

 

Proboszcz Skoków, dawniej Lechlina.


Aleksander Brajewski

 

(zm. 1939)

 

Ofiara II Wojny Światowej.


Ludwik Cibail

 

(1897 - 1964)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Bronisław Czerwiński

 

(1873 - 1966)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Władysław Gąska

 

(1915 - 2009)

 

Żołnierz 7 Pułku Strzelców Konnych Wlkp. Kawaler Krzyża Orderu Virtuti Militari, odznaczony Krzyżem Walecznych.


Franciszek Glinkiewicz

 

(1875 - 1936)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Stanisław Glinkiewicz

 

(zm. 1939)

 

Ofiara II Wojny Światowej.


Leon Grześkowiak

 

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Mateusz Guziana

 

(zm. 1939)

 

Ofiara II Wojny Światowej.


Władysław Hudzik

 

(zm. 1939)

 

Ofiara II Wojny Światowej.


Adolf Jachna

 

(1912 - 1944)

 

Powstaniec Warszawy.


Antoni Jarzębowski

 

(1893 - 1973)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Józef Kapusta

 

(zm. 1939)

 

Ofiara II Wojny Światowej.


Ks. Władysław Karaśkiewicz

 

(1890 - 1969)

 

Ksiądz Radca, długoletni prof. i wychowawca młodzieży.


Karol Kiełczewski

 

(1899 - 1978)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Stanisław Kiełczewski

 

(1893 - 1984)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Jan Krzywosząski

 

(zm. 1939)

 

Ofiara II Wojny Światowej.


Wiktor Ludzkowski

 

(1882 - 1948)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Ks. Michał Łabiak

 

(1916 - 1994)

 

Długoletni proboszcz w Kopanicy i Skokach.


Edmund Maćkowiak

 

(1901 - 1940)

 

B. oficer W.P. Ofiara okupacji.


Zofia Majewska

 

(1927 - 2008)

 

Lek. stomatolog


Mieczysław Majewski

 

(1917 - 1995)

 

Lek. stomatolog


POWST.WIELKP. Jan Michalski

 

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Władysław Ochendzan

 

(zm. 1939)

 

Ofiara II Wojny Światowej.


Ks, Henryk Olejniczak

 

(1923 - 2005)

 

Ksiądz Kanonik


Tadeusz Paluch

 

(zm. 1946)

 

Żołnierz AK zamordowany przez UB w Poznaniu.


Stanisław Pawlaczyk

 

(1900 - 1958)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919. Żołnierz Wojny 1919-1921.


Franciszek Pruchniewski

 

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Franciszek Radziński

 

(1884 - 1949)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Ks. Marian Samoliński

 

(1914 - 1998)

 

Ksiądz Kanonik


Adolf Sarnecki

 

(1898 - 1960)

 

Wicedyrektor Szkoły specjalnej w Antoniewie, b. inspektor szkolny, dwukrotny poseł na Sejm R.P. Odznaczony Krzyżem Niepodległości i Złotymi Krzyżami Zasługi.


Ks. Bronisław Sobkowiak

 

(1929 - 2011)

 

Ksiądz, święcania kapłańskie przyjął w Gnieźnie dn. 24.04.1955.


Czesław Śliwiński

 

(1898 - 1973)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Stefan Ślósarczyk

 

(1882 - 1949)

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Walenty Winkowski

 

 

Powstaniec Wielkopolski 1918-1919.


Wiesław Woźniak

 

(1964 - 1984)

 

Nowicjusz Towarzystwa Salezjańskiego.


Piotr Zalewski

 

(zm. 1939)

 

Ofiara II Wojny Światowej.