Strona główna cmentarza

 

Liczba grobów na cmentarzu - 24 445

Liczba wykonanych zdjęć do grobów - 74 580

Liczba osób pochowanych na cmentarzu - 62 505

Najstarsza osoba pochowana na cmentarzu żyła 113 lat.

Liczba osób pochowanych, którzy przeżyli powyżej 100 lat - 181 osób.

 

 


 

 

UWAGA !!!

 

 

Informujemy, że Administracja Cmentarza Farnego w Białymstoku nie pobiera od zakładów kamieniarskich żadnych opłat związanych z wystawianiem pozwoleń na wjazd i wykonie prac na terenie cmentarza.

Opłata za wjazd pojazdów na teren cmentarza w celu wykonywania prac kamieniarskich wynosi 50 pln.

 

 

 


 

 

 

Informujemy, że w związku z kolejnym etapem porządkowania cmentarza na pomnikach zostaną umieszczone informacje z prośbą o kontakt z administracją. Prośba o kontakt z administracją cmentarza może dotyczyć:

-              sprawdzenia danych osób pochowanych w grobie,

-              wyjaśnienia, czy jest to grób ziemny, czy też grobowiec,

-              sprawdzenia, kiedy ostatni raz były dokonywane opłaty przedłużające za miejsce na cmentarzu,

-              podania danych dysponenta/dysponentów grobu celem wpisania do bazy danych,

-              wezwania do wykonania naprawy pomnika w przypadku złego stanu technicznego nagrobka.

 

Sprawdzenia opłat za przedłużenie miejsc na cmentarzu można dokonać w kancelarii metrycznej przy ul. Kościelnej 2 (tel. 85 741-58-90) w Białymstoku od poniedziałku do piątku w godzinach 1000-1600. W tym celu należy przedstawić numer grobu (id), który można odszukać na stronie internetowej cmentarza.


W przypadku trudności z odszukaniem numeru grobu prosimy o kontakt z administracją cmentarza.

 

 

 

wrzesień 2023


 

 

Kolejnym etapem prac porządkowych będzie przypisanie miejsc grzebalnych do dysponentów. Prosimy o dokładne zapoznanie się z mapą cmentarza oraz zgłaszanie się do Zarządcy Cmentarza celem złożenie odpowiedniej deklaracji dysponenta grobu. Wszystkich troszczących się o groby swoich bliskich spoczywających na parafialnym cmentarzu prosimy o odpowiedzialne i solidarne potraktowanie tego zobowiązania.

 

 


 

Na cmentarzu farnym została wykonana inwentaryzacja. Dzięki pracom powstała mapa i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzono system administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza. Na stronie znajduje się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego.