Strona główna cmentarza

INFORMACJA

dla osób posiadających groby na cmentarzu

komunalnym w Tokarni

 

 

Wójt Gminy Tokarnia informuje, że miejsca grzebalne na cmentarzu komunalnym wykupywane są na okres 20 lat. Po tym okresie, należy ponownie opłacić miejsce grzebalne.

 

Wójt Gminy Tokarnia zwraca się z prośbą do dysponentów, którzy posiadają groby swoich bliskich na cmentarzu komunalnym w Tokarni, o zgłoszenie się do:

 

Urzędu Gminy Tokarnia

pokój nr 13,

tel: 12 2747 011, 12 3728 211

 

w celu dokonania ponownej opłaty za miejsce lub złożenia oświadczenia o ewentualnej likwidacji grobu.

 

 

 

 

 

 

W miesiącach marzec-maj na cmentarzu komunalnym została wykonana inwentaryzacja. Dzięki pracom powstały mapy i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzach, stworzono systemu administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza.

 

 

Na stronie znajdzie się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Z zebranych informacji powstanie galeria Zasłużonych, gdzie został umieszczony krótki lub dłuższy opis ich życia lub osiągnięć.  Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.