Strona główna cmentarza

 

WAŻNE

 


 

W miesiącach czerwiec-sierpień na cmentarzu parafialnym została wykonana inwentaryzacja. Dzięki pracom powstały mapy i plany, sporządzane na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego, spis z natury wszystkich osób pochowanych na cmentarzu, stworzono system administracji oraz zbudowano stronę internetową cmentarza.
Administror cmentarz prosi wszystkich dysponentów grobu o wypełnienie odpowiedniego formularza i dostarczenie do kancelarii parafialnej. 

 

Zarządzanie cmentarzem jest możliwe dzięki ofiarom składanym przez opiekuna grobu /opłata roczna 20 zł od grobu/.

 

Każdy, któ posiada miejsce na cmentarzu w Pratulinie jest zobowiązany do złożenia pisemnej deklaracji /druk do pobrania DEKLARACJA/ w której podaje swoje dane jako opiekun grobu oraz wypełnia dane spoczywających w mogile.

 

Opłatę można uiścić przez konto cmentarne /zakładka Kontakt/ bądź osobiście w kancelarii.

 

Wypełnioną deklarację z podanym numerem grogu nalezy przesłać na adres parafii lub na skrzynkę parafiapratulin@wp.pl. bądź dostarczyć osobiście do kancelarii.

 

Komunikat znajdujący się przy otiweraniu panelu z grobem informuje, że brak jest deklaracji oraz uiszczenia opłaty za gospodarowanie grobem.

 

Wszystkich troszczących się o groby swoich bliskich spoczywających na parafialnym cmentarzu prosimy o odpowiedyialne i solidarne potraktowanie tego zobowiązania.

 

Wszelkie prace przy grobach bez zgody administratora cmentarza są zabronione.

Prosimy wcześniej ustalać z administracją cmentarza planowane prace przy nagrobkach.

 

Na stronie znajdzie się Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia.

Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsca, piękne nagrobki i zwykłe krzyże z różnych okresów.

Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego.

Z zebranych informacji powstanie galeria Zasłużonych, gdzie został umieszczony krótki lub dłuższy opis ich życia lub osiągnięć.  Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje nadal gromadzone.

Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.