Strona główna cmentarza
 
Zabytkowy cmentarz w Horyńcu-Zdroju

Niniejsza strona internetowa cmentarza powstała w ramach projektu "Zabytkowy Cmentarz w Horyńcu-Zdroju - ocalmy od zapomnienia", realizowanego przez Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Horynieckiej w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa "Wspólnie dla Dziedzictwa".

W ramach projektu zinwentaryzowano wszystkie zachowane nagrobki bruśnieńskie na terenie cmentarza, powstała mapa (z podziałem na sektory) na podstawie danych z pomiaru geodezyjnego oraz baza danych osób pochowanych na cmentarzu.

Strona zawiera Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można odnaleźć dane o każdym grobie i pochowanych osobach oraz zdjęcia zinwentaryzowanych obiektów. Z kolei w Galerii możemy podziwiać te niezwykłe miejsce, piękne nagrobki bruśnieńskie i krzyże o różnych formach i z różnych okresów.

Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego. Ten dział w zamiarze twórców ma być cały czas rozwijany, a informacje o pochowanych osobach będą uzupełniane. Najważniejsza jest oczywiście wyszukiwarka, w której po wpisaniu nazwiska i imienia możemy odnaleźć pochowanego. Sortowanie umożliwia nam odnalezienie osób najstarszych, najwcześniej urodzonych lub zmarłych.

                                       Dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa - Wspólnie dla dziedzictwa