Ogłoszenia i intencje

OGŁOSZENIA  i    INTENCJE  MSZALNE

20 października 2019

 

W tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i środę, ze względu na różne w treści przyjęte intencje mszalne  będą sprawowane oddzielnie Msze święte o godzinie 1700 i po różańcu czyli około godziny 1750. Zainteresowanych uczestnictwem w tej drugiej Mszy świętej zapraszam w miarę możności o uczestnictwie w nabożeństwie różańcowym rozpoczynającym się około godziny 1720. Od czwartku do końca miesiąca zamówione obie intencje mszalne będą odprawiane razem we Mszy świętej koncelebrowanej o godzinie 1700.

 

Ponawiam apel o jeszcze większe zaangażowanie i osobistą, oraz rodzinną obecność na wspólnej modlitwie różańcowej  w czasie codziennych nabożeństw.

 

Nadal proszę o zachowanie ustalonych zasad i segregację śmieci przy porządkowaniu grobów i całego terenu cmentarza, oraz jego otoczenia. Przy okazji tych porządków bardzo proszę o wykonanie tabliczek informacyjnych odnośnie zmarłych w nich spoczywających na grobach, które takich nie posiadają.

 

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy rocznicę poświęcenia naszych świątyń. Przy tej okazji chcę poinformować, że udało mi się załatwić dotację z Urzędu Wojewódzkiego na przeprowadzenie pewnych prac konserwatorskich w naszym kościele parafialnym, które będą wykonywane jeszcze w tym roku.

 

Codziennie od godziny 1600 przyjmuję wypominki i rezerwację intencji mszalnych na rok 2020. W innych godzinach może to być utrudnione ze względu na moje załatwianie różnorakich spraw poza parafią.

 

W najbliższy wtorek w liturgii wspominamy świętego Jana Pawła II. Gorąco  i serdecznie zapraszam w tym dniu do uczestnictwa we Mszy świętej i różańcu, aby należnie oddać hołd wielkiemu naszemu Rodakowi. Przy relikwii jego sutanny, będziemy prosić Go o wstawiennictwo w różnorakich dziedzinach naszego życia, a szczególnie dla naszej Ojczyzny, aby zachowała te ideały, o których nauczał  i o które się dopominał w swoim pontyfikacie.
 

Poniedziałek -  21.10. godz. 1700   –  + Józefy i Czesława Studzińskich

                                                                                          zam. Syn z Rodziną

          godz. 1750 O łaski Bożego błogosławieństwa, opiekę Matki Bożej, świętego Patrona i Anioła Stróża dla Antoniego Lisiakiewicza z racji 3 roczn. urodzin, dla jego Rodziców, Chrzestnych, brata Leona                 i najbliższych w rodzinie

                                                                                              zam.  Rodzice

Wtorek            - 22.10.  godz. 1700 O łaski Bożego błogosławieństwa, opiekę Matki Bożej, świętej Patronki i Anioła Stróża dla Dominiki Laszczak z racji 18 roczn. urodzin, dla jej Rodziców, Chrzestnych, rodzeństwa Kamila, Justyny, Emila i Marceliny i najbliższych w rodzinie

                                                                                              zam.  Mama

                                      godz. 1750 +  Korneli Nowojewskiej

                                                                                                zam. córka Joanna

Środa        - 23.10.  godz. 1700 Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i świętych Patronów dla Marii i Jerzego Żurek z racji rocznicy ślubu

                                                                                              zam. Jubilaci

                                         godz. 1750 +  Bogusławy Świerk

                                                                                               zam. wnuczki Karolina, Beata i Agata z Rodzinami

Czwartek        24.10. godz. 1700 + Ryszarda Grzegórzki

zam. Beata i Stanisław Kajca z Rodziną

                                     +  Teresy Domagała

                                                                                                zam. sąsiedzi - rodzina Kowalskich

Piątek   - 25.10.  godz. 1700  - + Józefa Ozogowskiego

                                                                              zam. rodzina Włosków

                                          + Joanny Korcz

                                                                                               zam. rodzina Bibów

                                                   Sobota   - 26.10.

Czaple godz. 1700- O łaski Bożego błogosławieństwa, opiekę Matki Bożej, świętego Patrona i Anioła Stróża dla Grzegorza Gumuli z racji 12 roczn. urodzin, dla jego Rodziców, Chrzestnych, rodzeństwa i najbliższych w rodzinie

Smroków godz. 1530 O łaski Bożego błogosławieństwa, opiekę Matki Bożej, świętej Patronki i Anioła Stróża dla Katarzyny Grzegórzko  z racji 6 roczn. urodzin, dla jej Rodziców, Chrzestnych, brata Mikołaja i najbliższych w rodzinie

                                                                                                       zam. Babcia Anna

Niedziela  27 października – XXX Niedziela zwykła

     Czaple          godz.  800 –  + Romana ( 18 r.śm.), Bożeny Ochockich

             godz. 1200  - + Tadeusza Podsiadło

                                                                          zam. Córka z Rodziną

     Smroków   godz. 1000 + Bonifacego Komendy ( r.śm.)

   zam. córka Bożena z Rodziną

Poniedziałek -  28.10. godz. 1700              + Pelagii Podgórskiej

                                                                                                zam. Bernadetta i Marek Sroka z Suchej Beskidzkiej

                                                                    + Mariana Stępnia

                                                                                                 zam. chrześniak – p. Jacek z Rodziną

Wtorek            - 29.10.  godz. 1700 + Natalii Kamińskiej

                                                                                       zam.  koleżanki Agnieszki z klasy z LO Siemianowice

                                                      + Andrzeja Sewioła

                                                                                       zam. Mama

Środa        - 30.10.  godz. 1700 Dziękczynna z prośbą o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i świętych Patronów dla Katarzyny i Rafała Lisiakiewicz z racji 9 rocznicy ślubu i dla ich dzieci Ewy i Daniela

                                                                                              zam. Jubilaci

Czwartek        31.10. godz. 1700 + Ryszarda Grzegórzki

zam. Stanisław Rusek z Rodziną

                           godz. 1730 + Adama Zdeb

                                                                                              zam.

            

 =========================   MSZE  od  uczestników  POGRZEBÓW   ==============

 

1/ śp  Józefa Ozogowskiego

2/ śp  Pelagii Podgórskiej

3/ śp  Natalii Kamińskiej

4/ śp  Ryszarda Grzegórzko

5/ śp  Teresy Domagała

6/ śp  Joanny Korcz

7/ śp Mariana Stępnia

8/ śp Moniki Janik

9/ śp Grzegorza Ptaka

10/ śp Andrzeja Sewioła

11/ śp Bogusławy Świerk

12/ śp Adama Zdeba

12/ śp Dariusza Studziżby

W dni rezerwacji Intencji Mszalnych, w które nie podano godziny ich sprawowania jest ona na tę chwilę nie ustalona. Proszę więc o konsultacje osobistą lub telefoniczną  ( tel. 12 389 90 63, lub 502 243 548) na dwa tygodnie przez zarezerwowanym terminem.

                                                                                         

                                                                                          Z szacunkiem i wdzięcznością

                                                                                    Ks. prob. Jacek Wójcicki

 ...........................................................................................................................................

 

       śp  Józefa Ozogowskiego

25.10    piątek             17.oo    rodzina Włosków

13.11    czwartek        16.3o    rodzina Wilków z Czapel Małych i chrześniak Tymoteusz

=============================================================================

       śp   Pelagii Podgórskiej

28.10    poniedziałek     17.oo    Bernadeta i Marek Sroka z rodziną z Suchej Beskidzkiej       

03. 11   niedziela             8.oo     rodzina Bilów

06.11    środa                16.oo    Rozalia Nieużytek z rodziną z Sidziny

=====================================================================================================

      śp  Natalii Kamińskiej

29.10    wtorek            17.oo      koleżanki z klasy p. Agnieszki z II LO

07.11    czwartek         16.oo      pracownicy firmy „Wołoch”

12.11    wtorek             16.oo      koleżanki i Koledzy p.Agnieszki z Siemianowic

26.11    wtorek             16.oo      koledzy z pracy p. Leszka

=====================================================================================================

        śp  Ryszarda Grzegórzki

24.10    czwartek                         rodzina Stanisława i Beaty Kajca z Czapel Małych

31.10    czwartek           17.oo    Stanisław Rusek z Żoną

05.11    wtorek              16.oo     rodzina Leszka Bogacza z Czapel Wielkich "Kresów"

18.11    poniedziałek     16.oo    rodzina Łącznych z Czapel Wielkich „Napław”

GREGORIANKA

14.12    sobota            17.oo Koło Żywego Różańca z Czapel Wielkich

15.12    niedziela        12.oo rodzina pana Romana Pieczyraka z Czapel Wielkich „Górnej drogi”

16.12    poniedziałek    8.3o rodzina państwa Żurowiczów z Orłowa

17.12    wtorek             7.oo kolega Witek Kaczka z Rodziną

18.12    środa                       rodzina pana Marcina Pieczyraka

19.12    czwartek       16.oo druhowie strażacy OSP Czaple Wielkie

20.12    piątek           16.3o Dominik Kwaśniak z Rodziną

21.12    sobota                    pani Maria Orłowska z Gołczy

22.12    niedziela                rodzina Tadeusza i Lilli Studziżba z Czapel Wielkich „Starej Wsi”

23.12   poniedziałek            pracownicy firmy Usługi Transportowe Dariusz Pawlik z Pojałowic

24.12   wtorek                     pan Wojciech Florek z pracownikami

25.12   środa                       Katarzyna Jarosz z Mężem

26.12   czwartek                  rodzina państwa Zadęckich z Czapel Małych

27.12   piątek                       pani sołtys Iwona i radni Rady  Sołeckiej z Czapel Małych

28.12   sobota          16.3o   rodzina Kopciów z Czapel Wielkich „Górnej drogi”

29.12   niedziela                   rodzina Pawlików z Czapel Małych „Studzianowic”

30.12   poniedziałek 16.oo   pan Janusz Mydłowiecki z Rodziną

31.12   wtorek           17.oo  pracownicy Zakładu Gospodarki Komunalnej w Gołczy

01.01.2020   środa      8.oo  Małgorzata Sadko z Synem

02.01   czwartek       16.oo   pan Wojciech Florek z pracownikami

03.01   piątek            16.oo  wujek Tadeusz z Rodziną z Wolbromia

04.01   sobota           16.oo   Elżbieta i Ryszard Magoska z Rybitw

05.01   niedziela          8.oo   Stanisław Mydłowiecki  z  Rodziną

06.01   poniedziałek  16.oo   Maksymilian Mydłowiecki z Rodzina

07.01   wtorek            16.oo  rodzina Bednarczyków z Niegowici

08.01   środa             16.oo  pan Andrzej Gaweł

09.01   czwartek        16.oo  pracownicy Urzędu Gminy i Radni Rady Gminy Gołcza

10.01   piątek             16.oo  pani Marianna Kozłowska

11.01   sobota            16.oo  Tomasz Mydłowiecki z Rodziną

12.01   niedziela          8.oo  ks. proboszcz z Mamą

================================================================================

        śp  Teresy Domagała

24.10    czwartek                   sąsiedzi rodzina Kowalskich

06.11    środa                         Eugeniusz i Helena Gumula

===================================================================================================

       śp. Joanny Korcz

25.10       piątek                             rodzina Bibów

07.11       czwartek                         rodzina Bibów

19.11       wtorek             16.oo      Bernadetta i Grzegorz Kopeć

27.11       środa               16.oo      Ewa i Kazimierz Tuccy

===============================================================================

śp.  Mariana Stępnia

28.10      sobota            17.oo       chrześniak Janek z Rodziną     

===============================================================================

śp.  Moniki Janik

11.11     poniedziałek    16.3o        koledzy i koleżanki z liceum         

===============================================================================

  śp. Grzegorza Ptaka

  9.11   sobota           16.3o          kuzynka Dorota z Rodziną z Sierakowa

21.11  czwartek        16.oo         koleżanki z pracy Teściowej zmarłego

==============================================================================

śp. Andrzeja Sewioła

29.10    wtorek          17.oo          Mama

 4.11     poniedziałek  16.3o        ciocia Janina

18.11   poniedziałek                    rodzina Bujaków ze Smrokowa

20.11   środa                               brat Jarosław

29.11   piątek                              rodzina Szymańskich

==============================================================================

śp. Boguslawy Świerk

5.11    wtorek          16.3o          Janka Cacała z Mężem i Rodziną

14.11  czwartek      16.oo           Helena Szot

18.11  poniedziałek                    Bogusława Kotowska z Rodziną

30.11  sobota                             Koło Żywego Różańca z Czapel Wielkich

=============================================================================

śp. Korneli Nowojewskiej

12.11  wtorek                           Chrzestna z Rodziną

22.11  piątek                             syn Jakub

26.11  wtorek                                  rodzina Kazibudzkich

============================================================================

śp. Adama Zdeb

31.10    czwartek     17.oo         brat Daniel z Rodziną

15.11    piątek                           siostra Anna z Rodziną

22.11    piątek                           brat Wojciech

25.11   poniedziałek     16.3o   siostra Jolanta z narzeczonym

============================================================================

śp. Dariusza Studziżby

14.11    czwartek                       uczestnicy pogrzebu

19.11    wtorek                           najbliższa Rodzina          

 

===========================================================================