(1926 - 1997)
"Ksiądz doktor filozofii chrześcijańskiej, profesor i wychowawca wielu pokoleń w Wyższym Seminarium Duchownym w Przemyślu. Wywodził się z Morawska, które ukochał w swoim kapłańskim dziele, stąd Jego życzenie, by spocząć na parafialnym cmentarzu. W pamięci mieszkańców pozostanie jako człowiek wielkiego serca i umysłu." /Tekst zamieszczony na tablicy upamiętniającej tego wielkiego kapłana w parafialnym kościele w Morawsku/
ks. proboszcz w Morawsku Roman Franczykowski
(zm. 2000)
Proboszcz parafii w latach 1992-2000. Pochowany na cmentarzu parafialnym w rodzinnym Zabierzowie-Racławówce. W Morawsku jedynie płyta upamiętniająca tego zasłużonego kapłana.
(1966 - 2022)
W parafii Morawsko zamieszkał po ślubie z tutejszą parafianką ( ślub odbył się w Morawsku 09.09.1989 r.). Zapoczątkował w parafii Morawsko pielgrzymkę do Kalwarii Pacławskiej od 2003 r. i był jej przewodnikiem do 2021 r. W roku 2005 na prośbę ks. Jana Bienia zaczął organizować Akcję Katolicką w parafii Morawsko. Od 13.10. 2011 r. był Prezesem Parafialnego Oddziału AKCJI Katolickiej w Morawsku przez 11 lat. Pracował ofiarnie i brał udział we wszystkich spotkaniach i rekolekcjach Prezesów AK w Archidiecezji Przemyskiej. Należał do Róży Różańcowej męskiej w parafii. Od VI 2006 r. był członkiem Rady Parafialnej w Morawsku. Był bardzo pomocny w sprawach elektryki (nigdy nie odmówił pomocy i zawsze "non profit"). Zawsze chętnie angażował się w inne inicjatywy duszpasterskie w Morawsku. Był człowiekiem pracy i modlitwy.
(1922 - 2024)
Gwóźdź Antoni urodził się 16.07.1922 r. w Morawsku. Gdy był małym chłopcem zaznał braku ojca Władysława, który wyjechał do Francji żeby zarobić na dom. Wychowywała go i jego siostrę mama (Stefania z d. Burzańska). Jako młody chłopak znalazł się w Junackim Hufcu Pracy (utworzonym dekretem Prezydenta RP z 22.09.1936 r.). W czasie II wojny światowej wstąpił do wojska aby bronić Ojczyzny. Jego mama dała mu różaniec aby Matka Boża chroniła go w czasie wojny. Na wojnie był ranny w rękę. Widział jak kule latały koło niego. Brał udział w bitwach o Wisłę i Odrę i jako żołnierz Polskich Sił Zbrojnych doszedł do Berlina. Otrzymał medale zwycięstwa za Odrę i zdobycie Berlina oraz Odznakę Grunwaldu. Po wojnie był w stopniu sierżanta i miał propozycję pozostania w wojsku ale z niej nie skorzystał. Wrócił do Morawska i podjął pracę na roli. W wieku 25 lat (08.06.1947 r.) ożenił się z Marią z d. Rogała, z którą doczekał się dwóch synów i córki. Małżeństwo trwało 67 lat do śmierci żony w 2014 roku. Pracował ciężko na roli aby utrzymać rodzinę. Chętnie pomagał sąsiadom w pracach polowych. Sąsiedzi mówili, że nigdy się nie oszczędzał. Przez całe życie starał się być blisko Boga. Jego życie było skromne, ciche, pracowite i przesiąknięte wiarą i modlitwą. Dokładnie pamiętał czas wojny, który określał jako najtrudniejszy okres w jego życiu. Przeżył 102 lata 4 miesiące i 2 dni. Zmarł w Morawsku 18.11.2024 roku i został pochowny na miejscowym cmentarzu.
(1941 - 2022)
Należała do osób starających się o powstanie w Morawsku kościoła oraz parafii. Od roku 1982 należała do ścisłego Komitetu Budowy Kościoła w Morawsku. Była zelatorką Róży Żywego Różańca. Prowadziła wzorowe życie rodzinne, małżeńskie i religijne. Systematycznie korzystała z sakramentów świętych.